SDS BIG512 DINBOX 24V

SDS BIG512 DINBOX 24V

Monitorovací a řídící PLC/PAC modul SDS s ethernetový rozhraním LAN 100Mbit/s.  Kombinuje chytré IoT řešení vzdáleného řízení, sledování a kontrolu několika funkcí a dat najednou. Modul je dodáván v DINBOXu pro uchycení na DIN lištu. Moduly nabízí jednoduché zapojení,přístup k jednotlivým funkcím přes webové rozhraní, export dat a naměřených hodnot,programování funkcí přes FULL C jazyk a využití HTML.

Výrobek SDS-BIG512 je nejvyšší řada výrobků SDS s nejnovějším procesorem a větší paměti.   

Z hlediska rozměrů, zapojení vstupů a výstupů, použití atd. - jsou všechny tři varianty SDS BIG stejné. Liší se pouze velikostí použitelné programové paměti pro váš FULL-C program

Varianty SDS BIG :

SDS BIG 64 - první existující varianta
SDS BIG 128 - rozšířená varianta 64 na dvojnásobek programové paměti pro FULL-C program 
SDS BIG 512 - rozšířená varianta 128 na čtyřnásobek programové paměti pro FULL-C program, přidána funkce udržení RTC, několikanásobně rychlejší procesor, zvětšená FC konzole

není skladem

AutomatizaceBaterieEthernetExport datIP watchdogMěření energiíMěření napětíMěření teplotOvládání reléPřevodník RS485PWM outputSD KartaVlhkost vzduchu

(4 455.00) 5 391.00 Kč s DPH

fotogalerie

Několik detailních záběrů na modul.

Popis a základní funkce modulu

Nejvyšší modelová řada monitorovacího a řídícího PLC (PAC) modulu z nabídky SDS produktů. Moduly nabízí jednoduché zapojení,přístup k jednotlivým funkcím přes webové rozhraní, export dat a naměřených hodnot,programování funkcí přes FULL C jazyk a využití HTML.

Modul využívá komunikačních protokoly pro vyčítání informací např.(WEB, XML, TXT, SNMP+TRAP, UDP, MQTT, MODBUS, M-BUS, LORAWAN, DALI ) Pravidelně jsou vydávány nové verze firmware s novými funkcemi. Tento nový firmware je od nás k dispozici vždy zdarma a bez omezení.

Modul je dodáván jako zkompletovaný výrobek v krabičce DINBOX z ABS materiálu  a je ihned připraven k montáži na DIN lištu. Pro připojení vodičů jsou k dispozici ARK nebo násuvné svorkovnice .
K dispozici jsou optické vstupy pro měření odběru el.energie,vody a plynu,webové teploměry,analogové vstupy pro měření napětí ,sledování vlhkosti vzduchu,vstup pro měření odporu (využití např. pro čidlo PT100),RS485 převodník,6x releový výstup, využití SD karty.
Převodní RS485 lze využít pro připojení dalších  I/O modulů a vytvořit si tak vlastní jednoduchou domácí aoutomatizaci.
Napájení 10-35V AC/DC . U napájení je důležité brát v úvahu použité vnitřní relé ,které může být napájeno 12 nebo 24V.Odběr zařízení je 0,2A při sepnutých relé.

Komunikace Ethernet 100Mbit/s.
Zařízení je plně funkční i bez připojeného PC.

Varianty SDS BIG :

SDS BIG 64 - první existující varianta
SDS BIG 128 - rozšířená varianta 64 na dvojnásobek programové paměti pro FULL-C program (jinak beze změn vůči 64)
SDS BIG 512 - rozšířená varianta 128 na čtyřnásobek programové paměti pro FULL-C program, přidána funkce udržení RTC, několikanásobně rychlejší procesor, zvětšená FC konzole atd.
BIG 512 však má ještě jednu výhodu, a to je výrazně novější a rychlejší procesor.

FULL-C program, který lze spustit na zařízení varianty 64, bude bez jakýchkoliv potřebných změn fungovat i na variantě 128 a také na variantě 512. 

FULL-C program, který lze spustit na zařízení varianty 128, bude bez jakýchkoliv potřebných změn fungovat i na variantě 512.

Podrobnější technické informace o modulech SDS BIG získáte na naší wikipedii

http://wiki.merenienergie.cz/index.php/SDS-BIG

 

NÁZEV FUNKCEUPŘESNĚNÍ
připojení k PCRJ45/Ethernet 100Mbit/s
provedenímodul na DIN lištu 9M,ABS
napájení12 až 30V AC/DC
komunikační protokolyweb,xml,txt,SNMP,UDP
výstup pro připojení kabeluARK nebo násuvné  svorky
paměť dataflash 8MB
webový teploměrano /2x sběrnice pro 64 teplotních čidel  DS18B20+ 
optické vstupyměření el.energie,vody,plynu , stavy ON OFF -  8x
integrované reléano/6x 24V (spínací kontakt)
čidlo vlhkosti*ano/5x
analogový napěťový vstup 0-30V dc*ano/5x 
IP watchdog ano
PWM výstupano
RS 485 převodník ano
slot pro SD KARTU ano 
vlastní FULL-C programano
vlastní HTML stránkyano

*maximálně lze použít např:. 3x analogový vstup pro měření napětí a 2x čidlo vlhkosti

Další detaily - Některé vybrané body:

Výkonný Procesor (64/128: 0.2GHz ARM) (512: 0.5GHz ARM)
Použití nového procesoru umožňuje rozšířit funkce zařízení, zejména možnosti programování ve FULL-C (nová generace SDS-C).

Administrační Webové Rozhraní
SDS-BIG nabízí webové rozhraní, které je vůči První Produktové Řadě SDS inovováno. K dispozici jsou i M2M protokoly a speciální webové stránky (XML, CSV).

Uživatelské Webové Rozhraní
Uživatel může do SDS nahrát UserWEB projekt (do paměti DF) a také může využít SD kartu, na které je možnost mít nahrány webové stránky a další soubory. Detaily viz User_Web_Page.

SD karta
Do zařízení lze vložit mikroSD kartu, prakticky bez omezení velikosti. Na tuto kartu lze přistupovat pomocí specifických funkcí FULL-C (čtení a zápis do souboru). Samozřejmostí je možnost zobrazení obsahu SD karty přes HTTP server. Takto lze i např. přes FULL-C program měnit statické webové stránky (soubory uložené na SD kartě) a nechat je uživatele si je zobrazit

 Typ použitých relé v modulu SDS BIG :

  • Typ relé elektromagnetické
  • Konfigurace kontaktů : SPST-NO
  • Jmenovité napětí cívky 24V DC
  • Zatížitelnost kontaktů AC (při odporové zátěži) 8 A / 250 VAC
  • Zatížitelnost kontaktů DC (při odporové zátěži) 8 A / 24 VDC
  • Max. proud kontaktů 8A ,Spínané napětí max 440V AC, max 120V DC
  • Odpor cívky 660Ω , Min. napětí cívky 8.4V DC , Max. napětí cívky 29.5V DC
  • Doba sepnutí 10ms , Doba rozepnutí 5ms
  • Příkon přes cívku 300mW

Rozšíření v rámci sestavy výrobku
Základní modul lze přímo rozšířit pomocí specifických sandwich desek. To znamená, že v rámci jednoho fyzického zařízení SDS BIG lze umístit jak základní desku SDS BIG, tak do ní připojit SANDWICH doplňkovou desku a obě tyto desky mít ve společné DIN krabičce.

Lze si vybrat z následujících doplňkových sandwich desek:

LCD+KEY+DALI - poskytuje grafické LCD plně ovladatelné z FULL-C programu, klávesnici s pěti tlačítky (stisk přenášen do FULL-C programu ke zpracování) a DALI master pro řízení světel a jiných DALI slave modulů
LCD+KEY+CANCOM - poskytuje LCD, klávesnici, a rozhraní sběrnice CAN 2.0 A,B a rozhraní RS232 (COM6), vse přímo přístupné z FULL-C programu
LCD+KEY+LORA - poskytuje LCD, klávesnici a připojení k LoRa WAN 868 síti (nebo FSK komunikaci přímo mezi více SDS moduly v rámci lokální rádiové sítě)
SW-LORA - poskytuje pouze LoRa WAN 868 připojení (ekonomická varianta)
SW-GSM - poskytuje pouze GSM připojení (držák SIM na desce) (ekonomická varianta)
LCD+KEY+MBUS - poskytuje MBUS (MeterBus) MASTER rozhrani
SDS_BIG: SW-RELE6 - poskytuje 4 silové SPDT relé, dvě signálové SPDT relé, tři N-FET spínače jako výstupy, a současně 4 opticky izolované binární vstupy (jen stavové zap/vyp vstupy, pozor: tyto nemají funkci počítače pulsů), plus jedno uživatelské tlačítko a dvě uživatelské LED

Komunikace s doplňující deskou se provádí výhradně přes FULL-C program. Příklady a hotové programy k dispozici u výrobce, nebo dle návodu zde na wiki.

Výroba těchto desek je pouze na objednávku. V případě zájmu o rozšíření prosím o info na tomas.prejda@laznet.cz

Zapojení

  

  

  

Dokumentace
Firmware
Vzorové programy

varianty zboží

doporučené zboží