Měření energií

Pomocí jakéhokoliv modulu SDS , který má optický vstup máte svou spotřebu energií vždy pod kontrolou. Nejčastěji měříme odběr elektrické energie , vody , spotřebu plynu a tepla. Ceny za energie neustále rostou a mít vše okamžitě pod kontrolou je obrovská výhoda systému měření energií pomocí modulů SDS. Jelikož jsou SDS zařízení programovatelné logické automaty, je možné si pomocí nahraného programu nechat zasílat průběžné informace o vaší spotřebě. Můžete mít taky informaci při nenadálém odběru, který překročí Vámi stanovenou hranici.

O své spotřebě vždy dostáváte plnohodnotné a detailní informace. Pokud jste např. majitel domu o více bytových jednotkách můžete mít detailní informace o spotřebě u všech měřičů a jednotlivý nájemci mají přístup pouze ke svému měřiči. Pro toto lze použít eportál měření energií. Všechny tyto služby jsou zdarma a je potřeba pouze se zaregistrovat do systému a postupovat dle návodu.

Vaši spotřebu energií můžete sledovat pomocí jakéhokoliv internetového prohlížeče v PC,tabletu nebo smartphonu odkudkoliv kde se nacházíte. Požadavky pro měření spotřeby energií jsou velice jednoduché a cenově přístupné pro všechny.

Moduly doporučené pro měření S0 :

  • MODUL SDS MICRO LIGHT 2 - tři optické vstupy, 3x S0 (nutno použít externí rezistor)
  • MODUL SDS MICRO verze E (DIN i light) - tři optické vstupy ,3x S0 + 1x LOGIC S0
  • MODUL SDS MICRO Io6 (DIN i light) - tři optické vstupy ,3x S0 + 1x LOGIC S0
  • MODUL SDS TTCPRO light a light2 ) - čtyři optické vstupy, 4x S0
  • MODUL SDS MACRO DIN - čtyři optické vstupy ,4x S0
  • MODUL SDS MACRO DIN - osm optických vstupů ,8x S0 (nutno použít jiný firmware,kontaktujte výrobce)

Pomocí výrobků SDS tak snadno vytvoříte vlastní Smart Metering řešení. Výhodou je i možnost sledovat i jiné veličiny, ne jen energie, ale např. binární stavy či měřit teplotu.Například SDS MACRO umožňuje standardně zapojení čyř měřičů energie najednou (při použití speciálního firmware lze připojit až osm měřičů energie).

Tak jak je možné sledovat odběr, je možné sledovat i výrobu energie. Zapojení a programy zůstavají vesměs stejné. Řešení je vhodné pro solární a jiné elekrárny. Navíc, protože moduly SDS jsou ve své podstatě malé PLC zařízení, je možné pomocí programu SDS-C například řídit si přebytků energie při výrobě.

Moduly jsou na trhu již řadu let, a za tu dobu je používá velká řada uživatelů a firem, po celé Evropě.

Obrázky níže zobrazují zapojení měřičů energií k jednotlivým modulům SDS.

Ukázky zobrazení naměřených hodnot v tabletech, smartphonech a smartTV.